Zyskaj olśniewające, białe zęby

szybko i bezboleśnie

Wybielanie zębów we Włocławku

Nie czujesz się pewnie, gdy się uśmiechasz? Zmagasz się z przebarwieniami spowodowanymi częstym piciem kawy lub herbaty, paleniem papierosów, czy niewłaściwą higieną jamy ustnej? A może po prostu nie jesteś zadowolony z barwy swoich zębów? Wiemy, jak przywrócić ci pewność siebie i sprawić, że będziesz uśmiechał się z dumą. Promienny, biały uśmiech zyskasz, korzystając z zabiegów wybielania zębów wykonywanych przez naszych specjalistów z zakresu stomatologii estetycznej.

W naszym gabinecie we Włocławku otrzymasz profesjonalną obsługę – zadbamy nie tylko o stan twoich zębów, ale i komfort w trakcie wizyty. Wszystkie nasze zabiegi przebiegają bezboleśnie i bezstresowo. Ich efekt w postaci poprawy wyglądu zębów widoczny jest na pierwszy rzut oka. Na dodatek jest niezwykle trwały. Co ważne, piękny, biały uśmiech możesz zyskać w trakcie tylko jednej wizyty (w zależności od wybranej metody)!

Niebieski haczyk - ikona

Bezpieczne i bezbolesne metody

Niebieski haczyk - ikona

Dbamy o twój komfort i samopoczucie

Niebieski haczyk - ikona

Natychmiastowa poprawa wyglądu zębów

Niebieski haczyk - ikona

Naturalny wygląd i precyzyjne zabiegi

Niebieski haczyk - ikona

Szybkie terminy wizyt

Skuteczne wybielanie zębów - zyskaj zachwycający uśmiech

Marzysz o uśmiechu jak u hollywoodzkiej gwiazdy? To prostsze niż myślisz! W naszym gabinecie stosujemy sprawdzone i przede wszystkim bezpieczne metody wybielania zębów. Korzystając z usług naszych specjalistów, zyskujesz gwarancję precyzyjnie przeprowadzonego zabiegu w możliwie najbardziej komfortowych warunkach. W jego trakcie usuniemy mało estetyczne przebarwienia i rozjaśnimy naturalną barwę twoich zębów. Co ważne, zrobimy to w całkowicie bezpieczny i bezbolesny sposób – nie naruszając w żaden sposób struktury szkliwa. A Ty będziesz mógł zapomnieć o dyskomforcie związanym z nieestetycznym wyglądem zębów i zaczniesz uśmiechać się swobodnie oraz pewnie – niezależnie od okoliczności.

Marzysz o pięknych, białych zębach?

Zadzwoń i umów się na wizytę

Telefon - ikona 735 464 144

Obawiasz się, że nowy wygląd zębów nie będzie do ciebie pasował i uśmiech po wybielaniu będzie wyglądał sztucznie? Bez obaw! Dzięki naszym metodom i diagnostyce uzębienia poprzedzającej każdy zabieg uzyskujemy w pełni naturalny wygląd zębów – idealnie dopasowany do pacjenta.

Naszym pacjentom oferujemy wybielanie zębów metodą nakładkową. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać:

 • wybielanie nakładkowe jednoseansowe w gabinecie,
 • wybielanie nakładkowe w domu.

Skuteczne wybielanie zębów - zyskaj zachwycający uśmiech

 1. 1. W trakcie pierwszej wizyty dobieramy metodę wybielania i docelową barwę zębów.
 2. 2. Jeśli jest taka potrzeba, przed zabiegiem wybielania tworzymy plan leczenia zębów, usuwamy kamień i osady oraz zabezpieczamy ubytki.
 3. 3. Wykonujemy wycisk szczęki i żuchwy pacjenta i przygotowujemy dla niego nakładki wybielające, które będzie stosował samodzielnie (w przypadku wybrania metody domowej) lub przeprowadzamy zabieg wybielania zębów w gabinecie w trakcie jednej wizyty.
 4. 4. Instruujemy pacjenta, jak postępować między kolejnymi sesjami wybielania zębów i po zabiegu.
 5. 5. Planujemy ewentualną wymianę wcześniej wykonanych wypełnień i uzupełnień protetycznych.
 6. 6. Pacjent umawia się na regularne wizyty kontrolne w celu monitorowania i utrwalania efektów zabiegu.
Doświadczony personel - ikona

Ekspresowe efekty

Piękne, białe zęby możesz uzyskać nawet w trakcie jednej wizyty!

Przyjazna atmosfera - ikona

Nowoczesne i bezpieczne metody

Sprawdzone metody wybielania zębów to gwarancja bezpieczeństwa pacjentów.

Profesjonalna diagnostyka - ikona

Profesjonalny zespół

Zabiegi wybielania zębów są wykonywane przez certyfikowanych specjalistów.

Nowoczesny sprzęt - ikona

Przyjazny personel

Miła, komfortowa atmosfera to znak rozpoznawczy naszego gabinetu.

Umów się na pierwszą wizytę

skorzystaj z zabiegu wybielania zębów w Stomatologii Pałyga

Telefon - ikona 735 464 144

Najczęściej zadawane pytania o wybielanie zębów

Chcesz dowiedzieć się więcej o wybielaniu zębów? Odpowiedzieliśmy na kilka najczęściej zadawanych przez pacjentów pytań dotyczących m.in. dostępnych metod rozjaśniania zębów, bezpieczeństwa i przygotowania do zabiegu oraz trwałości efektu.

 1. 1. Która metoda wybielania zębów będzie dla mnie najlepsza?

  Nie wiesz, którą metodę wybielania zębów wybrać? Poniżej opisujemy 4 najpopularniejsze techniki rozjaśniania zębów stosowanych w gabinetach stomatologicznych: wybielanie zębów nakładkowe w domu, wybielanie nakładkowe jednoseansowe, laserowe wybielanie zębów i wybielanie zębów pod lampą. Jeśli nie wiesz, która metoda wybielania byłaby idealna w przypadku Twoich zębów, porozmawiaj z naszym dentystą podczas wizyty.

 2. 2. Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów (w domu)?

  Decydując się na tę metodę wybielania, pacjent otrzymuje od nas przygotowane dla niego indywidualne nakładki, na które nakłada się specjalny żel wybielający. Tutaj należy podkreślić, że efekt uzależniony jest od liczby seansów, które samodzielnie wykonuje się w domu. Aby uzyskane rezultaty były w pełni zadowalające, nakładki należy nosić średnio 6-8 godzin dziennie. Można zostawić je na zębach na noc lub korzystać z nich w dzień. Nakładki do wybielania zębów są przezroczyste, więc wyglądają estetycznie, a pacjent może czuć się w pełni komfortowo.

  Wybielanie tą metodą z reguły trwa ok. 8-10 dni i jego efekty można dostrzec już po pierwszej aplikacji. Jednak w zależności od tego, z jak bardzo ciemnymi przebarwieniami mamy do czynienia, czas rozjaśniania może okazać się dłuższy.

  Wybielanie zębów metodą nakładkową w domu ze względu na mniejsze stężenie preparatu jest najczęściej bezbolesne. A nadwrażliwość zębów mogąca wystąpić po zabiegu, z reguły utrzymuje się bardzo krótko. Ogromną zaletą tej metody jest również to, że z nakładek wykonanych przez technika, pacjent może korzystać przez długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że w międzyczasie nie wykona uzupełnienia protetycznego lub wypełnienia zęba. Tym, co przekonuje pacjentów do wyboru tej metody, są również przystępna cena, trwałość efektu wybielenia oraz komfort spowodowany tym, że zabieg wykonuje się w domu.

 3. 3. Jakie są zalety nakładkowego jednoseansowego wybielania zębów w gabinecie?

  Jeśli zależy ci na ekspresowym efekcie, jednoseansowe nakładkowe wybielanie zębów w naszym gabinecie będzie dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. W tym przypadku do rozjaśniania używa się bardziej stężonego preparatu. Sam zabieg jest jednak droższy, porównując do wybielania nakładkowego w domu.

  Czas trwania zabiegu wybielania w gabinecie to ok. 1,5 godziny. Już po tym czasie będziesz mógł zaobserwować ogromną poprawę wyglądu swoich zębów – nieestetyczne przebarwienia znikną i zęby nabiorą jaśniejszej, naturalnej barwy. Co najważniejsze, uzyskany tym sposobem efekt będzie niezwykle trwały. Po zabiegu trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich zasad higieny jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie – wtedy piękne, białe zęby zostaną z tobą na dłużej.

 4. 4. Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

  Kolejną, nowoczesną metodą rozjaśniania przebarwień na zębach jest wybielanie laserowe. Zabieg rozpoczyna się od zabezpieczenia dziąseł oraz jamy ustnej pacjenta. Następnie dentysta nakłada na zęby żel wybielający, który później naświetlany jest niebieskim światłem lasera.

  Metoda ta pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka odcieni w krótkim czasie – w trakcie jednej wizyty. Jednocześnie jest w pełni bezpieczna dla naszego szkliwa, a ryzyko, że po zabiegu u pacjenta wystąpi nadwrażliwość, jest bardzo małe. Warto jednak podkreślić, że przeciwwskazaniem do wybielania zębów tą metodą są odsłonięte szyjki zębowe oraz choroby dziąseł.

 5. 5. Jak przeprowadza się wybielanie zębów lampą?

  Przy tej metodzie, podobnie jak w przypadku laserowego wybielania zębów, na samym początku stomatolog zabezpiecza dziąsła i jamę ustną, by później nałożyć na zęby pacjenta preparat wybielający o wysokim stężeniu. Następnie w celu aktywowania preparatu, naświetla się go specjalną lampą wybielającą.

 6. 6. Czy wybielanie zębów boli?

  Wybielanie zębów jest zabiegiem bezbolesnym. Warto jednak zaznaczyć, że po jego zakończeniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość, co jest zupełnie naturalnym skutkiem ubocznym i zwykle ustępuje w ciągu kilku dniu. Aby zminimalizować związany z nią dyskomfort, warto po zabiegu stosować pastę przeznaczoną do zębów wrażliwych.

 7. 7. Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

  Wybielanie zębów jest w pełni bezpieczne – pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią, profesjonalną metodę, a efekty i stan twojego uzębienia będą regularnie kontrolowane przez specjalistę. W przypadku oferowanego przez nas nakładkowego wybielania zębów wykonywanego nie ma ryzyka, że struktura zębów zostanie uszkodzona w trakcie zabiegu. Stosowany do rozjaśniania preparat wprowadzany jest do kanalików zębiny, dzięki czemu nieestetyczne przebarwienia są skutecznie usuwane w bezpieczny dla zębów sposób.

 8. 8. Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

  Uzyskanie estetycznych, białych zębów będzie możliwe tylko, jeśli należycie przygotujemy je do zabiegu. Przed rozpoczęciem wybielania zaleca się przeprowadzić pełną higienizację. W jej trakcie dentysta usunie kamień nazębny i osad. Tym, sposobem uzyskamy jednakowy efekt wybielenia na wszystkich zębach.

  Dodatkowo, w ramach przygotowania do zabiegu wybielania zaleca się także wypełnić ubytki. Zaniedbanie tego kroku może doprowadzić do większej nadwrażliwości, a nawet uszkodzenia zębów.

 9. 9. Wybielanie zębów - czy zęby muszą być zdrowe?

  Pamiętaj, by zęby zachwycały swoim wyglądem, muszą być przede wszystkim zdrowe. Warto zaznaczyć, że zabiegu wybielania nie wykonuje się w przypadku zębów z próchnicą i ubytkami. W pierwszej kolejności powinny zostać wyleczone i oczyszczone z osadów oraz kamienia, dopiero później można myśleć nad ich rozjaśnieniem i usunięciem przebarwień.

  Kolejnym, często zadawanym pytaniem jest – czy można wybielić zęby martwe? Można, jednak w ich przypadku efekt może nie być tak spektakularny, jak w przypadku zdrowych zębów. Dla skuteczniejszego rozjaśniania w takich sytuacjach preparat wybielający wprowadzany jest również do zęba, a nie tylko na jego zewnętrzną stronę. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy martwy ząb będzie podatny na takie działanie.

 10. 10. Wybielanie zębów a wypełnienia

  Decydując się na wybielanie zębów, należy pamiętać o jednym – dotychczasowe wypełnienia, a także licówki, korony i mosty, nie ulegają rozjaśnianiu. Oznacza to, że po zakończeniu zabiegu trzeba wymienić je na nowe, tak aby ich barwa pasowała do nowego odcienia zębów, tworząc w pełni estetyczny efekt.

 11. 11. Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

  Trwałość efektu wybielenia zębów będzie różniła się w zależności od wybranej metody, naszego stylu życia, czy też diety. Dodatkowo w przypadku nakładkowego wybielania w domu, będzie uzależniona również od systematyczności pacjenta – brak konsekwencji w noszeniu nakładek utrudni uzyskanie wymarzonego uśmiechu.

  Warto jednak podkreślić, że po wybieleniu zębów, najpewniej już nigdy nasze zęby nie odzyskają swojej barwy sprzed zabiegu. Aby cieszyć się, jak najdłużej uzyskanym efektem, należy przestrzegać konkretnych zasad.

  Zalecenia po zabiegu wybielania zębów:

  • Stosuj „białą” dietę przez ok. 2 tygodnie po zabiegu (w przypadku wybielania nakładkowego w domu, należy stosować ją także między kolejnymi sesjami) – unikaj kawy, herbaty, soków i barwiących produktów żywnościowych, m.in. czekolady, pomidorów, wiśni, jagód, buraków, czerwonej kapusty. W tym czasie zaleca się jeść np. nabiał, ryby, ryż, makarony, białe warzywa – tj. produkty z bardzo małą ilością barwnika, które nie zepsują efektu wybielenia zębów.
  • Podczas pierwszych 2 tygodni po zabiegu unikaj palenia papierosów, w przeciwnym razie na zębach mogą pojawić się przebarwienia.
  • Stosuj wybielające pasty do zębów.
  • Pamiętaj o regularnych zabiegach higienizacji w gabinecie stomatologicznym.
 12. 12. Dla kogo jest wybielanie zębów?

  Należy zaznaczyć, że wybielanie zębów nie jest zabiegiem dla każdego. Do najważniejszych przeciwwskazań dotyczących jego wykonywania należą m.in. zbyt młody wiek (poniżej 16 lat), ciąża i okres karmienia, niewyleczona próchnica, obecność ubytków zębowych, choroby dziąseł czy bardzo popękane szkliwo zębów.

  Oczywiście każdorazowo przed podjęciem decyzji o wybieleniu zębów, należy skonsultować się z dentystą, który sprawdzi stan twojego uzębienia, doradzi czy jest to zabieg dla ciebie i jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, wskaże odpowiednią metodę rozjaśniania.

Dlaczego warto skorzystać z leczenia Stomatologia Pałyga - logo

Doświadczony personel - ikona

Doświadczony personel

Wybierając Stomatologię Pałyga, znajdziesz sięw rękach certyfikowanych specjalistów.

Przyjazna atmosfera - ikona

Przyjazna atmosfera

Zadbamy o twój komfort i dobre samopoczucie w trakcie wizyt.

Profesjonalna diagnostyka - ikona

Profesjonalna diagnostyka

Plan leczenia dopasujemy do twoich indywidualnych potrzeb.

Nowoczesny sprzęt - ikona

Nowoczesny sprzęt

Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, podnoszącego jakość diagnostyki i leczenia.

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.