Z nami to możliwe! Już dziś skorzystaj z szybkiego i bardzo precyzyjnego leczenia kanałowego pod mikroskopem w gabinecie Stomatologia Pałyga, by cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!
Twój komfort i czas to nasz priorytet. Całkowity zabieg leczenia kanałowego przeprowadzimy w zaledwie 1-1,5 godziny.
Bez bólu
Za sprawą innowacyjnych metod leczenia
Podczas tylko jednej wizyty
Szanujemy twój czas.
Bez stresu
Strach przed wizytą? U nas go nie doświadczysz.
Leczenie kanałowe przeprowadzamy zawsze z wykorzystaniem zaawansowanego mikroskopu zabiegowego. Dzięki niemu nasi doświadczeni lekarze mogą oczyścić system kanałowy z martwej lub zainfekowanej miazgi zębowej z niezwykłą precyzją.
Takie rozwiązanie maksymalizuje skuteczność zabiegu i umożliwia leczenie nawet najtrudniejszych przypadków.
Skuteczność - Możliwość leczenia nawet skomplikowanych przypadków.
Szybkość - Kompleksowe leczenie w czasie zaledwie do 1,5 godziny.
Precyzja - Mikroskop zabiegowy pozwala dostrzec szczegóły niewidoczne gołym okiem.
Cena - Odbudowa własnego zęba jest tańsza od wstawienia implantu.
Niskie ryzyko powikłań - Dokładne oczyszczenie kanałów, minimalizujące szanse komplikacji.
Bezbolesność - Profesjonalne znieczulenie miejscowe, pozwalające zapomnieć o bólu i dyskomforcie.
Jedynie zabieg endodoncji może uratować przed usunięciem ząb, w którego miazdze występuje stan zapalny lub martwiczy. Stosowane przez nas metody i narzędzia ultradźwiękowe pozwalają nam skutecznie wyleczyć niedrożne i zarośnięte kanały.
Całe leczenie odbywa się w ciągu jednej wizyty i przebiega bezboleśnie. Tak, byś raz na zawsze mógł zapomnieć o strachu przed dentystą.
Chcesz uniknąć konieczności wyrwania zęba? Zgłoś się do nas! Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby uratować Twój ząb!
Zabieg endodoncji
może uratować przed usunięciem ząb dotknięty stanem zapalnym czy martwicą
Chcesz uniknąć konieczności wyrwania zęba? Zgłoś się do nas!
Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby uratować Twój ząb!
Endodoncja to najpowszechniejsza metoda leczenia zniszczonych i dotkniętych zmianami martwiczymi zębów, pozwalająca uchronić je przed usunięciem i potencjalną potrzebą zastosowania implantów. Wskazaniami do leczenia kanałowego są:
Skuteczność leczenia kanałowego zależna jest od wykorzystanych metod, precyzji oraz doświadczenia lekarza. Dlatego w naszym gabinecie wykorzystujemy mikroskop zabiegowy, pozwalający z niebywałą dokładnością zbadać stan zębów. Zależnie od zdiagnozowanego problemu zawsze dobieramy optymalne metody leczenia.
Mniejsze ryzyko
Kanały opracowujemy za pomocą maszynowych, ultragiętkich pilników, co znacznie zmniejsza ryzyko złamania narzędzia w kanale korzeniowym.
Dokładne czyszczenie
Kanały wyjaławiane są za pomocą płynów płuczących w odpowiednio wysokim stężeniu, używanych sekwencyjnie.
Płynne wypełnienie
Dla największej dokładności kanały wypełniane są płynną, gorącą gutaperką. Dzięki temu możliwe jest wyleczenie nawet małych bocznych kanałów, niedostępnych dla innych metod.
Precyzja
Dzięki leczeniu pod mikroskopem zabiegowym z łatwością usuwamy złamane narzędzia kanałowe, które mogłyby wywołać powikłania.
Dzięki nam zapomnisz o długotrwałym leczeniu i powtarzających się wizytach w gabinecie. Stosowany przez nas sposób przeprowadzania zabiegów pozwala na skrócenie ich do zaledwie 1,5 godziny oszczędzając twój czas i pieniądze oraz pomagając pozbyć się zbędnego stresu.
Wykonanie zdjęcia RTG zęba
dzięki temu poznajemy dokładną anatomię systemu kanałowego, sprawdzając, czy są one drożne, zobliterowane, zakrzywione lub proste.
Znieczulenie miejscowe pacjenta i założenie koferdamu
przeprowadzony w stu procentach bezboleśnie. Koferdam odizoluje zaś przeznaczony do leczenia ząb od bakterii, znajdujących się w ślinie.
Otwarcie komory zęba i usunięcie miazgi komorowej
za pomocą wierteł różyczkowych, odpowiednio dobranych pod względem rozmiaru.
Odnalezienie ujść kanałowych i ich poszerzenie
by uniknąć bólu, ryzyka konieczności ponownego przeprowadzenia zabiegu bądź susunięcia zęba, do znalezienia ujść kanałowych używamy precyzyjnego mikroskopu zabiegowego. Następnie poszerzamy je wiertłami Gates-Glidden i znosimy nawias zębiny nad ich ujściem.
Chemo-mechaniczne opracowanie kanałów
następnie znajdujemy granicę, do której należy oczyścić i wypełnić kanały. Kolejnym krokiem jest opracowanie ich za pomocą narzędzi niklowo-tytanowych przy jednoczesnym obfitym płukaniu środkami chemicznymi, dezynfekującymi i pomagającymi w oczyszczeniu systemu kanałowego.
Wypełnienie kanałów
na tym etapie kanały wypełniane są szczelnie na całej ich długości przeznaczonym do tego materiałem.
Wykonanie kontrolnego zdjęcia RTG
ostatni etap zabiegu, podczas którego upewniamy się, że wszystkie kanały zostały prawidłowo wypełnione.
Doskonale wiemy, jak ważne jest zachowanie pięknego, zdrowego uśmiechu. Dlatego każdy z przypadków analizowany jest przez nas indywidualnie, z najwyższą dbałością o zdrowie i komfort pacjenta.
Złe doświadczenia z poprzednim dentystą skończyły się u mnie niestety panicznym strachem przed wizytą i odwlekaniem leczenia ciągle na później. W końcu z powodu silnego bólu udałam się na wizytę do gabinetu Pałyga. Diagnoza była szybka – niezbędne będzie przeprowadzenie kompleksowego leczenia kanałowego. Po miłej rozmowie wszystko przebiegło w mgnieniu oka. Podczas zabiegu nie czułam żadnego dyskomfortu, po części z powodu znieczulenia, a po części dzięki wspaniałej atmosferze. Bardzo dziękuję!
Anna
Pierwszy raz udało mi się trafić do lekarza, u którego leczenie kanałowe nie przeciąga się na kilka wizyt. Powoli traciłem nadzieję, że uda mi się uratować ząb, a gabinet Pałyga był ostatnim, który postanowiłem sprawdzić przed decyzją o jego ewentualnym usunięciu. Niecałe półtorej godziny i problem z głowy – ząb uratowany. Z czystym sumieniem polecam.
Krzysztof
Endodoncja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych. Z uwagi na swoją (całkowicie niepotrzebną) złą sławę, wynikającą głównie ze złych doświadczeń w przeszłości, leczenie to jest najczęstszym tematem pytań, które kierują do nas pacjenci. Na część z nich odpowiedź znajdziesz poniżej!
1. Co wpływa na koszt leczenia kanałowego?
Cena zależna jest od tego, jaki ząb leczymy. Niezależnie od ilości kanałów koniecznych do wyleczenia, pozostaje jednak na tym samym poziomie. Ponowne (wtórne) leczenie jest jednak droższe.
2. Czy każde leczenie kanałowe można wykonać w czasie jednej wizyty?
W niemal 90% przypadków, do całkowitego wyleczenia zęba metodą kanałową wystarczy jedna wizyta. Konieczność dalszego leczenia zachodzi jedynie w nielicznych, bardzo złożonych przypadkach.
3. Leczenie kanałowe czy usunięcie zęba?
W pierwszej kolejności zawsze staramy się uratować chory ząb. Jego usunięcie może zmienić nasze rysy twarzy lub spowodować przeciążenie przednich zębów, co w konsekwencji prowadzi do ich starcia, pękania i utraty. W przypadku, gdy uratowanie naturalnego zęba nie jest możliwe, sugerujemy naszym pacjentom wstawienie implantu bądź wykonanie mostu.
„Wiemy, że leczenie kanałowe kojarzy się najczęściej z silnym bólem i strachem przed licznymi wizytami u stomatologa. Zbyt późne zdecydowanie się na zabieg to zdecydowanie najczęstszy powód późniejszego usunięcia zęba, wiążącego się z przykrymi skutkami zarówno natury zdrowotnej, jak i estetycznej.
W gabinecie Stomatologia Pałyga uratujemy twój ząb w sposób bezbolesny w trakcie jednej wizyty. Dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych metod leczenia jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić nawet najmniejsze kanały i w szybki sposób zareagować, uwalniając cię zarówno od uciążliwego bólu, jak i potencjalnych problemów estetycznych, wiążących się z utratą uzębienia. Zaufaj nam i przekonaj się, jak komfortowe i skuteczne może być leczenie kanałowe!”
Lek. Dent. Anna Świecimska- Pałyga
Komfort leczenia, na który zasługujesz. Bez bólu i stresu!
Masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń!
Doświadczony personel
Wybierając Stomatologię Pałyga, znajdziesz się w rękach certfikowanych specjalistów.
Przyjazna atmosfera
Zadbamy o twój komfort i dobre samopoczucie w trakcie wizyt.
Profesjonalna diagnostyka
Plan leczenia dopasujemy do twoich indywidualnych potrzeb.
Nowoczesny sprzęt
Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, podnoszącego jakość diagnostyki i leczenia.
Używamy cookies