rejestracja online

Rejestracja telefoniczna: pn-pt 9:00-20:00Zadzwoń 881-966-143 881-966-143

Korekcja zmarszczek toksyną botulinową

Oferujemy zabiegi wygładzania zmarszczek mimicznych dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej. Stosujemy zabiegi korygujące, których celem jest zmniejszenie zmarszczek wywołanych przez przykurcze mięśni. W terapii usuwania zmarszczek toksyna jest najskuteczniejsza w górnych partiach twarzy.

 

Jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni, które odpowiadają za tworzenie zmarszczek. Wstrzyknięta botulina oddziałuje wyłącznie na mięśnie, do których została wstrzyknięta. Dzięki temu możemy z dużą precyzją poprawić wybraną okolicę twarzy.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę do mięśni niewielkiej dawki toksyny botulinowej. W wyniku tego zabiegu następuje blokowanie impulsów nerwowych, które rozluźniają mięśnie i powodują w dłuższym okresie czasu powstawanie zmarszczek.

Zabieg jest bardzo bezpieczny. Nie zmienia się wrażliwość skóry na dotyk. Podczas zabiegu nie stosuje się środków znieczulających, ponieważ ból związany z iniekcją toksyny botulinowej jest minimalny. Nie są wymagane żadne specjalne badania diagnostyczne, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Metoda ta jest bardzo skuteczna w redukowaniu mięśni mimicznych. Dlatego też może być z powodzeniem stosowana zarówno przez dojrzałe osoby, jak i przez młode kobiety i młodych mężczyzn.

 

Zabiegi anti-age

Iniekcja toksyny botulinowej jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w medycynie estetycznej. W naszym gabinecie wykonujemy korekcję następujących partii twarzy:

 • kurze łapki
 • lwia zmarszczka
 • zmarszczki poziome czoła
 • 'królicze' zmarszczki grzbietu nosa
 • podniesienie brwi

 

Efekty zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej

W zależności od głębokości zmarszczek oraz naturalnych cech skóry, efekty mogą pojawiać się stopniowo. Pierwsze widoczne efekty można zaobserwować po ok 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt iniekcji będzie widoczny w okresie do dwóch tygodni. W następstwie zabiegu możemy oczekiwać następujących rezultatów:

 • całkowite lub częściowe usunięcie zmarszczek (zależnie od ich głębokości i stanu utrwalenia),
 • poprawa kondycji skóry twarzy,
 • delikatne uniesienie wybranych okolic twarzy (np. brwi, powieki),
 • spłycenie powierzchni zmarszczki, dzięki temu, że skóra przez kilka miesięcy nie wykonuje ruchów marszczących,
 • efekt wypoczętego i odświeżonego wyrazu twarzy.

 

Pozytywne rezultaty utrzymują się na skórze średnio przez okres ok 4 miesięcy. W zależności od kondycji skóry oraz jej naturalnych właściwości, efekty mogą być widoczne nawet do 6 miesięcy . Po tym czasie skóra powraca do naturalnego stanu, przy czym zmiany następują stopniowo. Zabieg można systematycznie powtarzać, aby stale cieszyć się piękną kondycją twarzy.

 

Wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym

Specjalizujemy się w korekcji zmarszczek w wyniku uzupełniania ich kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry. Odpowiada za zapewnienie właściwego poziomu jej nawilżenia oraz jędrności. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję włókien kolagenowych i chroni komórki skóry przed działaniem wolnych rodników. Na przestrzeni lat jego ilość ulega stopniowemu zmniejszeniu. To sprawia, że skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki. Podczas zabiegu, wypełnia się kwasem hialuronowym leczoną okolicę, dzięki czemu uzyskuje się efekt spłycenia zmarszczki.

 

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadza krótki wywiad z pacjentem. Jeżeli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwskazania, w pierwszej kolejności lekarz smaruje skórę pacjenta maścią znieczulającą. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz przystępuje do iniekcji kwasu hialuronowego w leczone partie. Do wykonania zabiegu wygładzania zmarszczek wykorzystywany jest w pełni bezpieczny i antyalergiczny kwas hialuronowy. Cały zabieg trwa ok 10- 20 minut. W krótkim czasie po zabiegu mogą być widoczne delikatne zaczerwienienia skóry. Ze względu na niski stopień inwazyjności zabiegu, pacjent może od raz u powrócić do codziennych aktywności.

 

Oferta zabiegów w naszym gabinecie

W naszym gabinecie w Sosnowcu mogą Państwo skorzystać z zabiegów wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym następujących partii twarzy:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • linie marionetki
 • wypełniania blizn
 • zmarszczki palacza

 

Efekty zabiegu z kwasem hialuronowym

Jedną z największych zalet tej metody jest możliwość uzyskania niemal natychmiastowych efektów. W zależności od głębokości zmarszczek mogę one ulec znacznemu lub całkowitemu spłyceniu. U osób młodszych satysfakcjonujące rezultaty można uzyskać już po jednym zabiegu. U starszych pacjentów, u których bruzdy nosowo-wargowe są zdecydowanie głębsze może być konieczne wykonanie dwóch zabiegów.

Pozytywne efekty zabiegu utrzymują się na twarzy średnio przez okres ok 6-10 miesięcy. U pacjentów, którzy przyjmują dodatkowe preparaty leczonej okolicy, efekty mogą być widoczne nawet przez okres 1 roku. Po tym czasie pacjent może ponownie skorzystać z zabiegu, które będzie miała formę zabiegu podtrzymującego. 

Sprawdź wolny termin
i umów się na wizytę!

Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek

10:00-20:00

Anna Świecimska- Pałyga - ZnanyLekarz.pl