881 966 143 rejestracja online

Rejestracja telefoniczna: pn-pt 9:00-20:00Zadzwoń 881-966-143 881-966-143

Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Szukasz dobrego dentysty w swojej okolicy? Duża liczba gabinetów z pewnością nie ułatwia dokonania wyboru. A przecież nie każdy dentysta leczy tak samo. Oferowane usługi znacząco różnią się od siebie. Przyzwyczajenie sprawia, że od lat korzystamy z jednego gabinetu dentystycznego, z którego usług nie jesteśmy do końca zadowoleni. Często przepłacamy, czekamy w długich kolejkach czy też zgadzamy się na względnie niską jakość usług dentystycznych, bo boimy się zmian. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze gabinetu dentystycznego. Sprawdź, jak wypada Twój gabinet dentystyczny na tle innych.

 

Gdzie wybrać się do dentysty?

Wizyta u dentysty wywołuje u wielu osób stres i panikę. Dlatego właśnie często odkładamy wizytę do momentu, kiedy ból jest bardzo uciążliwy. Zbyt długie zwlekanie może spowodować pogorszenie stanu zębów, co ostatecznie skutkuje koniecznością zastosowania zaawansowanych metod leczenia lub usunięcia zęba. A przecież tak nie musi być. Coraz to więcej gabinetów stomatologicznych dba o komfort swoich pacjentów, zapewniając często bezbólowe leczenie. Niestety dalej wielu Pacjentów korzysta z usług gabinetów, których usługi pozostawiają wiele do życzenia. Niski komfort leczenia, wysokie ceny zabiegów czy wykorzystywanie jedynie starych metod leczenia, to powody dla których unikamy wizyty dentystycznej jak ognia.

Jeżeli od lat korzystasz z usług tego samego gabinetu, odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś zadowolony z jego usług? Sprawdzić ofertę gabinetów stomatologicznych w swojej okolicy i wybierz te, który zagwarantuje Ci komfort leczenia, wysoki standard usług i niską cenę.

 

17 wskazówek jak wybrać najlepszy gabinet dentystyczny

Podpowiadamy 17 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy gabinet stomatologiczny w Twojej okolicy.

 1. Skuteczność leczenia – to jeden z najważniejszych czynników, który zadecyduje o tym, czy będziemy regularnie korzystać z usług wybranego dentysty. Niewystarczająca staranność dentysty wynikająca ze zbyt dużej liczby pacjentów lub braku umiejętności może spowodować, że leczenie będzie nieskuteczne. Wypadające plomby, ból zęba leczonego kanałowo czy też źle dopasowane protezy… to tylko przykładowe problemy, z którymi musimy się liczyć, wybierając pierwszego lepszego dentystę. Nie warto więc tracić czasu i pieniędzy na korzystanie z usług przypadkowego lekarza. Zanim wybierzesz się do nowego gabinetu, skorzystaj z opinii w Internecie i sprawdź jak oceniają stomatologa inni pacjenci.
 2. Otwartość na potrzeby Pacjentów i zrozumienie ich potrzeb – każdy Pacjent przychodzi do stomatologa z innym problemem i kieruje się innymi przesłankami. Dla jednego Pacjenta kluczowym czynnikiem będzie możliwość zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań, dla drugiego niski koszt zabiegu dentystycznego. Niezwykle ważne jest, aby dentysta był otwarty na indywidualne potrzeby każdego Pacjenta i nie narzucał swojej woli.
 3. Dbałość o komfort pacjentów – Wizyta u dentysty wzbudza w nas wiele stresu, warto więc wybrać gabinet, w którym możemy choć trochę odprężyć się, czy to dzięki gazetom do poczytania, TV w poczekalni, czy też relaksującej muzyce. W gabinecie Stomatologia Pałyga stworzyliśmy specjalny kącik malucha, w którym dzięki kolorowankom i zabawkom, dzieci mogą bez stresu oczekiwać na przyjęcie do dentysty.
   
  Poczekalnia gabinetu w Sosnowcu
  Poczekalnia gabinetu Stomatologia Pałyga w Sosnowcu
 4. Profesjonalizm – powierzając dentyście nasze zęby, oczekujemy od niego profesjonalizmu i fachowości. Warto wybrać dentystę, który z dużą odpowiedzialnością podchodzi do każdego Pacjenta i dba o rezultaty swojej pracy.
 5. Kwalifikacje dentystów – od umiejętności i kwalifikacji dentysty zależy tak naprawdę najwięcej. Zanim zdecydujemy się na wybór gabinetu, sprawdźmy z jakimi specjalistami współpracuje gabinet. Zobaczmy, czy wśród oferowanych usług gabinetu jest ta, która nas najbardziej interesuje np. endodoncja, stomatologia dziecięca, protetyka, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, profilaktyka, periodontologia, itp.
 6. Czystość gabinetu – czystość gabinetu przekłada się także na jego sterylność i zapewnienie bezpieczeństwa Pacjentom. Wybierajmy te gabinety, w których czystość nie pozostawia żadnych wątpliwości.
 7. Wyposażenie gabinetu – wyposażenie gabinetu w nowoczesne sprzęty dentystyczne zapewnia możliwość zastosowania nowoczesnych metod leczenia, które jak dobrze wiemy są zdecydowanie mniej bolesny i skuteczniejsze. Przykładowo gabinet Stomatologia Pałyga jest wyposażony w nowoczesny mikroskop, który umożliwia bardzo precyzyjne leczenie kanałowe pod mikroskopem.
   
  Wyposażenie gabinetu dentystycznego
  Nowoczesne wyposażenie gabinetu dentystycznego w Sosnowcu
 8. Wykorzystanie nowoczesnych metod leczenia – dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia, możliwe jest wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych zabiegów. Wybierając taki gabinet mamy pewność, że dentyści to osoby o wysokich kwalifikacjach. Wybierając nowoczesne metody leczenia możemy uzyskać efekty w zdecydowanie krótszym czasie, zaoszczędzając sobie stresujących wizyt na fotelu dentystycznym.
 9. Atmosfera w gabinecie – każdy z pacjentów pewnie nie raz stresował się przed wizytą u dentysty. Dlatego tak ważne jest, aby personel medyczny zapewnił pacjentom miłą i życzliwą atmosferę. Czasem zwykły uśmiech lub żart dentysty może rozładować nawet najbardziej stresującą sytuację.
 10. Łatwość w zapisaniu się na wizytę – Gdy niespodziewanie wypadnie nam ząb lub odczuwamy nieznośny ból zęba, wówczas wymagamy natychmiastowej wizyty u dentysty. Dobry gabinet dentystyczny powinien zagwarantować swoim Pacjentom możliwość natychmiastowego przyjęcia, z pominięciem kolejek.
 11. Rozsądna cena usług dentystycznych – Leczenie stomatologiczne nie należy do najtańszych. Rozpiętość cen za poszczególne usługi dentystyczne jest niekiedy bardzo duża. Nie zawsze jednak wysoka cena oznacza wysoką jakość. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby porównać ofertę poszczególnych dentystów. Gabinet Stomatologia Pałyga w Sosnowcu łączy najwyższy standard świadczonych usług z bardzo atrakcyjnymi i przystępnymi cenami.
 12. Wykorzystanie jednorazowych materiałów – w celu zapewnienia pełnej sterylności i bezpieczeństwa procesu leczenia, personel medyczny powinien dbać o stosowanie jednorazowych materiałów.
 13. Skrupulatne prowadzenie kart pacjentów – aby mieć pełny przegląd historii leczenia, warto dopytać, czy lekarz rzetelnie prowadzi karty pacjenta. Często zdarza się, że stomatolodzy nie wypełniają należycie kart pacjenta, bo nie mają na to czasu. To z kolei może w przyszłości doprowadzić do problemów z ustaleniem przebiegu choroby i wyborem odpowiedniej metody leczenia.
 14. Umiejętność rozmowy dentysty z pacjentem – jednym z podstawowych praw pacjenta, jest prawo do pełnej wiedzy o swoim stanie zdrowia. Niestety częstym zjawiskiem jest uzyskiwanie tylko zdawkowych informacji na temat swojego stanu zdrowia. Niechęć do udzielania informacji lub stosowanie bardzo technicznej, medycznej terminologii sprawia, że Pacjenci nie są świadomi przyczyn i następstw swojej choroby, co może powodować dalsze komplikacje zdrowotne. Stomatolog powinien odpowiednio wytłumaczyć przebieg zabiegu każdemu pacjentowi, zarówno tym dorosłym, jak i tym najmłodszym.
   
  Dziecko w gabinecie dentystycznym
  Stomatolog dla dzieci
 15. Elastyczne metody płatności – w przypadku skomplikowanego leczenia lub wykonania złożonego zabiegu stomatologii estetycznej, ceny zabiegów mogą być stosunkowo wysokie. Bardzo dobrą praktyką ze strony gabinetu dentystycznego jest zaoferowanie elastycznych metod płatności, w tym także płatności ratalnej. Dzięki temu pacjent nie musi odkładać zabiegu do momentu zebrania pełnej kwoty.
 16. Sprawna obsługa Klienta – wizyta u dentysty to usługa, jak każda inna. Dlatego też musi być wykonana sprawnie, szybko i fachowo, tak aby Pacjent – Klient był z niej zadowolony. Bardzo dobrym zwyczajem jest zapisywanie terminów kolejnej wizyty na specjalnych kartkach, czy też telefoniczne potwierdzenie wizyty przez pracownika gabinetu.
 17. Przejrzystość cen – nikt nie lubi być zaskakiwany astronomicznie wysoką kwotą za wykonanie zabiegu dentystycznego. Warto wybrać gabinet, który zapewnia przejrzystość cen, prezentując cennik zabiegów dentystycznych na swojej stronie internetowej oraz w gabinecie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać odpowiednią metodę leczenia i przygotować się finansowo do wizyty.

Czy Twój gabinet dentystyczny satysfakcjonuje Cię we wszystkich powyższych aspektach?

Jeżeli:

 • Nie chcesz przepłacać za usługi dentystyczne,
 • Oczekujesz najnowocześniejszych metod leczenia,
 • Zależy Ci na szybkich terminach wizyt,
 • Oczekujesz profesjonalnego i skutecznego leczenia...

Zapraszamy do kontaktu z gabinetem Stomatologia Pałyga w Sosnowcu.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności
Anna Świecimska- Pałyga - ZnanyLekarz.pl